Orotva 224 szám , Hargita megye, Románia
Telefon:
Flórián Albert: +40 741 131 044
Flórián Zsuzsanna: +40 751 020 425
Flórián Tünde: +40 747 270 953
Email:
info@halasagicsibi.ro
Számos módszer van, melyekkel a növényekben található hatóanyagokat kivonhatjuk: teafőzés, szörpök, krémek, olajok, tinktúrák és egyéb kivonatok készítése, melyek hozzájárulnak az Egészség fenntartásához, illetve az esetlegesen felborult egyensúly helyreállításához.
A tea fogyasztása egy csipet varázslatot hoz vissza mindennapjainkba. A minőségi tea elkészítéséhez forrázzunk le két teáskanálnyi teafüvet negyed liter vízzel és hagyjuk ázni 10-15 percet, majd szűrjük le. A keverék összetételétől függően akár 2-3 csészényit is fogyaszthatunk naponta étkezések előtt fél órával, majd három hét rendszeres használat után tartsunk egy hét szünetet. Édesíteni mézzel érdemes, amikor a tea hőfoka testhőmérsékletűre csökkent, így a méz megőrzi értékes hatóanyagait.
A borsmentát már évezredek óta termesztik
különböző kultúrák, révén, hogy az egyik legjobb
természetes emésztésjavító növény. Ezért főként
emésztést elősegítő, étvágyfokozó, görcsoldó és
puffadást szüntető hatásáról ismert. A nyálkahártyán
hideg érzetet kelt levele, és a belőle készült tea, frissítő
hatású, szünteti az émelygést. Ezért akik nem bírják az
utazást, vigyenek magukkal teájából, vagy friss levelét
rágcsálják. Oldja az idegességet, és segíti az éberséget
és a tisztánlátást. Várandós és szoptatós anyukáknál,
csecsemőknél és kisgyermekeknél erős mentol
tartalma légúti problémákat idézhet elő,
ezért kerülendő fogyasztása.
A fodormenta a bormentánál kissé gyengébb hatású fajtája az árvacsalánfélék családjába tartozó menta nemzetségnek. Hatóanyagaiban is hasonlóak egymáshoz, ezért a fodormenta is kiváló szélhajtó, görcsoldó és emésztést javító, epetermelést fokozó gyomorerősítő szer.
A kamilla főzetét külsőleg és belsőleg egyaránt alkalmazhatjuk gyulladáscsökkentő, görcsoldó és nyugtató hatásáért. Külső használatra főként seblemosóként, vagy gyulladt, irritált bőrfelület borogatásként használják. Belsőleg amellett, hogy jó a légutak tisztítására, emésztésserkentő, fekélyek illetve nőgyógyászati problémáknál, valamint ízületi gyulladásoknál és fertőzések esetén is alkalmazhatjuk.
A cickafark, avagy a nők orvossága ként is ismert gyógynövény is az egyik legelterjedtebben alkalmazott növényünk. Természetes gyulladáscsökkentő, vértisztító, vérzéscsillapító, görcsoldó, és fájdalomcsillapító hatású. Emésztőszervi fájdalmak, gyomor-nyombélfekély, epe működést serkentő, illetve májgyulladás esetén is sikerrel alkalmazható. Nőknél a menstruációs görcsök csillapítására, férfiaknál prosztata duzzanat esetén az eggyik leghatásosabb növény. Meghűlés, szénanátha, és asztma kezelésére is kiváló. A cickafark fogyasztását áldott állapotban lévő és szoptatós anyukák kerüljék. Teáját a fogantatástól kezdve nem javalott fogyasztani, azt megelőzően segíti a női nemi szervek működését.
A fekete áfonya levél, vagy más néven kokojzakoró régen a cukorbaj ellenszereként volt közismert. Összehúzó és fertőtlenítő hatása révén jól alkalmazható hasmenés esetén is.
A vörös áfonya gazdag vitamint, ásványi sókat és különböző antioxidánsokat tartalmaz, melyek védik a szervezetet a káros oxidációs folyamatoktól, így fiatalítva szervezetünket. Teája rendszeres fogyasztásával karban tarthatjuk érrendszerünket, és segítséget nyújt a húgyúti fertőzések megelőzésében és kezelésében is.
A galagonyát a néphagyományban a szív gyógyszereként is emlegetik, nemhiába, hiszen a szívműködést szabályozó és vérkeringést serkentő hatását mára a modern orvostudomány is bizonyította. Teája rendszeres fogyasztásával megelőzhetjük a szív és érrendszeri problémák kialakulását, és a már kialakult betegségeknél kiegészítő terápiaként alkalmazhatjuk. Várandós és szoptatós anyukáknak nem ajánlott fogyasztása.
Az orbáncfű melyet a népnyelv vérfűnek, csemegefűnek vagy Szent János virágának is nevez, a néphit az Üdvözítő vérével és sebeivel hozza összefüggésbe. Nemhiába, hiszen az orbáncfűnek rendkívüli sebtisztító, fájdalomcsillapító és gyulladás gátló hatása van. Teáját alkalmazva hatásosnak bizonyul az idegrendszer eredetű problémák kezelésénél, legyen az idegsérülés, a túlhajszolt élet okozta stressz vagy álmatlanságban szenvedő ember. Az orbáncfű az egyik legjobb növényi eredetű antidepresszáns. A várt hatás elérése érdekében legalább 14napos kúrát szükséges csinálni. Ellenjavallat: Egyéni érzékenységtől függően fényérzékennyé teszi a bőrt, nagyobb mennyisége súlyos bőrgyulladást okozhat, különösen fehér bőrű egyéneknél, ezért a használata alatt kerülni kell a napon való hosszas tartózkodást. Megváltoztathatja a májban a gyógyszerek felszívódását végző enzimek működését, így csökkenhet a gyógyszerek hasznosulása, és a várt terápiás hatás elmaradhat. Ez főként antidepresszáns, migrénellenes és HIV-gyógyszerek szedésénél jelentkezhet.
A málnalevelet a népi orvoslásban főként a szülés előtt álló nőknek javasolják, segíti a vajúdást és a szülést, és serkenti a tejelválasztást. Teáját a várandóság hatodik hónapjától és a szoptatás ideje alatt javallott fogyasztani, napi 1-2 csészével. Forrázata emellett még összehúzó, sebtisztító valamint görcsoldó és segíti az emésztést.
A diólevélből készült tea összehúzó hatású, emésztőszervi gyulladásoknál, hasmenésnél nyugtatja a gyulladt nyálkahártyát és gátolja az elváltozást okozó baktériumok szaporodását. Teájával lemosást és borogatást is végezhetünk, kedvezően hat a kelések, fekélyek és fertőzött bőrfelületek kezelésénél. Tartós fogyasztása juglon tartalma miatt nem ajánlott.
A borsmentát már évezredek óta termesztik
különböző kultúrák, révén, hogy az egyik legjobb
természetes emésztésjavító növény. Ezért főként
emésztést elősegítő, étvágyfokozó, görcsoldó és
puffadást szüntető hatásáról ismert. A nyálkahártyán
hideg érzetet kelt levele, és a belőle készült tea, frissítő
hatású, szünteti az émelygést. Ezért akik nem bírják az
utazást, vigyenek magukkal teájából, vagy friss levelét
rágcsálják. Oldja az idegességet, és segíti az éberséget
és a tisztánlátást. Várandós és szoptatós anyukáknál,
csecsemőknél és kisgyermekeknél erős mentol
tartalma légúti problémákat idézhet elő,
ezért kerülendő fogyasztása.
A nyírfalevél vízhajtó hatása révén az egyik alap gyógynövény a tisztítókúráknál használt teakeverékeknek. A nyírfa magas nedvességtartalmának köszönhetően tavasszal nyírfavizet is csapolhatunk, mely egész szervezetünk vízháztartására frissítő és tisztító hatással van. Emellett teája enyhíti a húgyúti fertőzések, reuma és köszvény okozta panaszokat, valamint segíti az ödémák felszívódását.
A csalán amellett, hogy hatékony vízhajtó és vértisztító hatással bír, a hosszú tél után segíti a szervezet tisztulását, és újratölti a vitamin és ásványi anyag tartalékait, így orvosság a kimerült, fáradékony ember számára. Tavasszal a legjobb, de az év bármely szakában végezhetünk egy négy hetes csalánkúrát, mely azáltal, hogy tisztítja vérünket, megelőzhetjük kóros sejtburjánzások kialakulását szervezetünkben, valamint hatékony lúgosítószer. Fürdővizünkbe, hajlemosóként vagy lábfürdőként is tapasztalhatjuk a csalán jótékony hatásait bőrünkre és a keringési rendszerünkre.
A körömvirág könnyen termeszthető gyógynövény, melyből magunknak is könnyedén készíthetünk teát, vagy akár kenőcsöt is. Külsőleg is használhatjuk lemosó szerként, fertőtleníti és ápolja a sérült, gyulladt vagy égett bőrfelületet, melyet teája főzetével borogathatunk, vagy a belőle készített kenőccsel kenegethetünk. A virágából készült tea természetes gyulladáscsökkentő, antibakteriális, antioxidáns hatású, illetve segíti az emésztőrendszer hatékony működését és a méreganyagok távozását szervezetünkből. Szájüregi gyulladásoknál, fogínygyulladásnál, szájpenésznél kitűnő öblögető szer.
összetevők:
Citromfű, borsmenta, kamilla, cickafark, körömvirág, fekete áfonya, rózsaszirom, orbáncfű, kakukkfű, csalán, zsurló, mogyorófa levél, diófa levél, pásztortáska, kamilla, piros lóhere
javallat:
Székelyföld „tündérkertjeiből” származó gyógynövények keveréke, ami egy teázás alkalmával elénk varázsolja a virágos mezők íz világát. Harmonizálja testünket és lelkünket, segíti az emésztést és a szervezet általános tisztulását. Élvezeti teaként fogyaszthatjuk kortól és nemtől függetlenül a nap bármely szakában.
összetevők:
Galagonya, szúrós gyöngyajak, citromfű, orbáncfű, tavaszi kankalin, kakukkfű, ösztörűs veronika
javallat:
Ezen növények főzete a hagyomány szerint kiváló receptje a „paprikás” természetű ember csillapítására. Emellett segít megelőzni a szív és érrendszeri problémákat. Nyugtatja az elmét és elősegíti a pihentető alvást. A tea fogyasztása nem ajánlott az áldott állapotú kismamáknak.
összetevők:
Bíbor kasvirág, fenyőrügy, kankalin, kakukkfű, orvosi zsálya, málnalevél, diólevél
javallat:
Időnként szervezetünknek szüksége van egy kis megerősítésre, hogy megfelelően tudjon védekezni a kórokozók ellen. Ebben nyújtanak segítséget ezen növények azáltal, hogy serkentik immunrendszer működését.
összetevők:
Tavaszi kankalin, tüdőfű, lándzsás útifű, kakukkfű, citromfű, orvosi zsálya, martilapu virág, lucfenyőrügy, diólevél, szurokfű
javallat:
Ezen növények főzete segíti az arc és orrüregek, légutak természetes tisztulását, hogy újra könnyedén lélegezhessünk.
összetevők:
Fodormenta, citromfű, szurokfű, málna, körömvirág, fekete áfonya
javallat:
Természetes reggeli frissességet nyújtó teakeverék, mely hozzájárul, hogy megújult erővel indítsuk a napot. Serkenti emésztőrendszerünk működését és elménk frissességét.
összetevők:
Citromfű, kankalin, orbáncfű, galagonya, málnalevél
javallat:
Esténként egy csésze tea kortyolgatása kellemesen nyugtatja szervezetünket egy mozgalmas nap után. Ezen növények főzete elősegíti a kiegyensúlyozott alvást és pihenést. Fogyasztása az esti órákban ajánlott.
összetevők:
Fekete áfonya, csalán, diólevél, babhéj, kukorica bajusz
javallat:
A népi hagyományban fellelhető növényeket válogattuk össze a cukorszint kiegyensúlyozására melyet a kezelés során kiegészítő terápiaként alkalmazhatuk.
összetevők:
Fenyőrügy, csalán, nyírfa, borsmenta, kankalin, tüdőfű
javallat:
Tavasszal szervezetünkben tisztulási folyamat indul be, melyet ezekkel a gyógynövényekkel könnyedén elősegíthetünk. Főként a tavaszi tisztítókúráknál ajánlott fogyasztása.
összetevők:
Kisvirágú füzike, szúrós gyöngyajak, nyírfalevél, zsurló, galagonya, citromfű, kakukkfű, rózsaszirom, fekete áfonya, vörös áfonya, csalánmag
javallat:
Ezen gyógynövények főzete elősegíti a férfiak fiatalságának és életerejének a megőrzését és megújulását és az idővel kialakuló prosztata problémák megelőzését és kezelését.
összetevők:
palástfű, fehér árvacsalán, pásztortáska, cickafark,
málnalevél, szurokfű, piros lóhere.
javallat:
A hölgyek havi természetes tisztulási folyamata néha
alhasi fájdalmakkal és fejfájással járhat. Ez a népi
hagyományban fennmaradt gyógynövénykeverék
elősegíti ezen tisztulási folyamat lezajlását és az
esetleges panaszok enyhítését. Emellett
segít a felfázásos és egyéb bakteriális
fertőzések megelőzésében,
kezelésében.
összetevők:
Körömvirág, cickafark, orbáncfű, fekete áfonya, borsmenta, diófalevél, vérehulló fecskefű
javallat:
Ezen gyógynövények keveréke segíti a máj és epe kiegyensúlyozott működését, valamint fokozza a méreganyagok kiválasztását és távozását szervezetünkből. A tea fogyasztása kúraszerűen javallott, 3 hét rendszeres használat után tartsunk 1 hét szünetet egészen a panaszok enyhüléséig.
összetevők:
Nyírfalevél, zsurló, csalán, citromfű, vörös áfonya
javallat:
Testünk 70%-át víz és különböző testnedvek alkotják, melynek tisztulásáért elsősorban a veséink és a nyirokrendszerünk felelős. Ezen gyógynövénykeverék elősegíti a vesék harmonikus működését és a folyadékháztartásunk tisztulását.
összetevők:
Kamilla, citromfű, szurokfű, diófalevél, körömvirág, kakukkfű. orbáncfű
javallat:
A tápanyagok kiválasztását és felszívódását elősegítő gyógy-és fűszernövények keveréke, amely étvágygerjesztő, szünteti a puffadást és elősegíti a könnyed emésztést.
összetevők:
Galagonya, nyírfalevél, ribizli levél, pásztortáska, szúrós gyöngyajak.
javallat:
A szív és érrendszer egészséges működését segítő teakeverék, melyet alacsony és magas vérnyomás esetén is alkalmazhatunk.
összetevők:
Cickafark, borsmenta, zsurló, nyírfalevél, körömvirág, kakukkfű, csalán, kamilla.
javallat:
A népi hagyományban és a vízterápiás kezeléseknél is egyaránt nagy hangsúlyt fektetnek a gyógynövények fürdővizes felhasználására. Gyulladásos bőrproblémáknál, meghűléses és felfázásos panaszoknál egyaránt alkalmazhatjuk. Két liter forrásban levő vízhez adjunk két evőkanálnyi teakeveréket, forraljuk néhány percig, majd szűrjük le és adjuk hozzá fürdővizünkhöz. A kívánt eredmény elérése érdekében kúraszerű alkalmazása ajánlott, továbbá egy kezelés ne haladja meg a 20 percet.
Textil anyag közé szárított és aprított növényeket varrunk, melyet nappal cipőbe téve, vagy éjjel zokniba húzva használhatunk. A talpbetétben található növények a testhő hatására párologtatják magukból illóolajaikat, kedvező illatot és frissítő hatást biztosítva a talpon keresztül az egész szervezetre. Lábizzadás esetén a nedvességet magába szívja, hideg lábfejnél kellemesen melegíti azt. Használat után tegyük ki száradni, így mindig frissen tarthatjuk a talpbetétet, és a bennük található növényeket.
Textil anyag közé főként magas illóolaj tartalmú gyógynövényeket varrunk, így a párnát a szobánkban elhelyezve megtölti azt kellemes gyógynövény illattal. Ezen illóolajok segítik a légutak tisztulását és elménk nyugtatását, így elősegítve a kiegyensúlyozott, pihentető alvást.
Orotva 224 szám , Hargita megye, Románia
Telefon:
Flórián Albert: +40 741 131 044
Flórián Zsuzsanna: +40 751 020 425
Flórián Tünde: +40 747 270 953
Email:
info@halasagicsibi.ro